Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2010

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-4: ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Βαριά ήττα με 4-0 γνώρισε η ομάδα μας ,στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς,από τον Ατρόμητο Αγ.Γεωργίου στην Καλλιμασιά, σ΄ενα παιχνίδι που η ομάδα μας είχε δυο πρόσωπα.Καλή στο α΄ημίχρονο, καλά στημένη ,μαχητική,δεν απειλήθηκε αλλά τελείωσε το ημίχρονο χάνοντας 1-0 με πέναλτι που το είδε μόνο ο Διαιτητής και εκτέλεσε εύστοχα ο Σούκας Π.

Στο β΄μερος η ομάδα ήταν σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ,πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνηση με αποτέλεσμα να δεχτει 3 τέρματα σε διάστημα 15 λεπτών (53΄,60΄,67΄)

Απαγοητευμένοι και προβληματισμένοι αποχώρησαν οι φίλαθλοι μας που για άλλη μια φορά ήταν στο πλευρό της ομάδας ,καθώς ήταν η πρώτη φορά που έχασε με βαρύ σκορ(η μεγαλύτερη ήττα φέτος 3-1 απο Δάφνη)

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Στέφανου Παπαθεοδώρου που μπορεί να μην έπιασε καλή απόδοση έπαιξε έξυπνα ,είχε καλή αγωνιστική συμπεριφορά και πήρε αυτό που ήθελε!

Κακή η διαιτησία του Ευστρατίου ,που πέρα απο το πέναλτι που κακώς καταλόγισε, δεν έδωσε άλλο ένα στον Ατρόμητο και η μεγάλη ευκολία που έδειχνε τις κίτρινες κάρτες (10 στο σύνολο!!!!!!!!) στην ομάδα μας.Αντιθέτος ,πολυ καλή οι επόπτες Αναστασιάδης-Σταφίδας

-Επόμενος επίσημος αγώνας ειναι με τον Λεων στις 9 Ιανουαριου στο Φαφάλειο.

-Κανονικά θα συνεχιστουν οι προπονήσεις κατα την 15νθημερη διακοπή πλην τα Σαββατοκύριακα των Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς.

-Λεπτομέριες έχουν απομείνει να ρυθμιστούν, για την διεξαγωγή τουρνουά για φιλανθρωπικούς σκοπούς  με την συμμετοχή ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ,ΟΜΗΡΟΥ και ΚΑΝΑΡΗ.Νεότερα τις επόμενες ημέρες!!!