Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

ΕΛΑΤΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1-2: ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ....

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα μας το απόγευμα στο γήπεδο της Καλαμωτης με αντίπαλο την Ελάτα ,μια νίκη που εκτος απ΄το οτι την ανέβασε λίγο βαθμολογικά,επανήλθαν τα χαμόγελα σε παίχτες-προπονητη-διοίκηση και έδωσε μεγαλύτερη πίστη στο θέμα παραμονής!

¨Ηταν ένας τελικός για εμάς και όλοι ξέραμε οτι η νίκη ήταν μονόδρομος.
Η ομάδα δεν μπήκε καλά στο πρώτο 15΄ κάνοντας πολλά λαθη στο
χώρο του κέντρου με αποτέλεσμα η Ελατα να ειναι πολύ απειλητική
χάνοντας 2 ευκαιρίες που σταμάτησαν στον εξαιρετικό για μια ακόμα φορά Πνευματικούδη και κάπου εκεί έγινε το 1-0.Αύτο το γκολ ξύπνησε τους παίκτες και πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων δημιουργωντας ευκαιρίες με τους Καζάκο-Σκουφάρα-Ψύλλο.Η ισοφάριση ηρθε στο 34΄μετά απο σέντρα του Σκουφάρα στον Καζάκο όπου ο τελευταίος με μονοκόματο βόλε από το ύψος του πέναλτι πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ.

Στο β΄ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη να πάρει το τρίποντο,παίζοντας καλό ποδόσφαιρο,πήρε τον έλενχο στο χώρο του κέντρου,δημιούργησε πολλές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το σουτ του Ψύλλου Δ στο δοκάρι. Στο 74΄ ο Ψύλλος εκτέλεσε δυνατά ένα
πλάγιο-άουτ,έκανε λάθος έξοδο ο τερματοφύλακας της Ελάτας και απο κοντά ο προωθημένος Μακρίδης έκανε το 1-2!
Στο επόμενο λεπτό ο Σκουφάρας θα μπορούσε να κλειδώσει την νίκη κάνοντας το 1-3 αλλά αστόχησε σε  τετ-α-τετ!!!
Το τέλος του αγώνα βρήκε παικτες και φιλάθλους μια αγκαλιά πανηγυρίζοντας την μεγάλη νίκη και την αφιέρωσαν στον Πνευματικούδη που λίγες ώρες πριν το ματς έχασε τον παππού του αλλά παραβρέθηκε στο ματς.Μπράβο Κώστα!!!
Ο επόμενος αγώνας ειναι την Κυριακή 19/12 στην Καλλιμασιά με αντίπαλο τον Ατρόμητο