Τετάρτη 1 Δεκεμβρίου 2010

ΚΑΛΑΜΩΤΗ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1-0

Παλικαρίσια εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας το απόγευμα στο γήπεδο της Καλαμώτης απέναντι στους περσινούς Πρωταθλητές χάνοντας 1-0, σίγουρα θα μπορούσε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας αν ήταν λίγο τυχερή.
Καλοδουλεμένη ομάδα η Καλαμωτή είχε τον έλενχο του αγώνα στο α΄ημιχρονο χωρίς να μπορέσει να βρει κενούς διαδρόμους για να απειλήσει τον Πνευματικούδη.Χαρακτηριστικό είναι οτι η Καλαμωτή έκανε μόνο μια ευκαιρία στο ημίχρονο με κεφαλιά του Γιατζιτζογλου η μπάλα περασε δίπλα απο το κάθετο δοκαρι και κατάφερε να προηγηθεί στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου μετά απο αδράνεια της άμυνας ο Φεγγουδάκης απ΄την μικρή περιοχή έκανε το 1-0.Από την πλευρά μας είχαμε δοκάρι με τον Ψύλλο Δ μετά απο εκτέλεση κόρνερ!

Στο β΄ημίχρονο το παιχνίδι άνοιξε, πολλές δυνατέςμονομαχίες στο χώρο του κέντρου ,η Καλαμωτη προσπαθούσε για 2ο γκολ και εμείς για την ισοφάριση.Μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάρηση έχασε ο Καζάκος ύστερα απο εκτέλεση φάουλ απέκρουσε εντυπωσιακά
ο τερματοφύλακας της γηπεδούχου ομάδας καιο Μακρίδης Κ με σουτ εξω απ΄την περιοχη.

Μέτρια η διαιτησία του Στουπάκη που δεν έδωσε από ένα πέναλτι σε κάθε ομάδα!!!

Άριστη η συμπεριφορά των φιλάθλων και των 22 ποδοσφαιριστων που παρότι το παιχνίδι ήταν δυνατό δεν έγινε το παραμικρό και το παιχνίδι έγινε μέσα σε αθλητικά πλαίσια.

Ο επόμενος αγώνας είναι το Σάββατο με το Πιτυος στο Φαφάλειο αλλά μάλλον δεν θα γίνει λογο αδυναμίας του Πιτυους να αγωνιστεί.

Τέλος θέλω να ζητήσω συγνώμη που εδω και δυο εβδομάδες δεν έγραφα τίποτα ,υπήρχε ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή μου!!!